Камера не запустилася або прошивка 5.3.0
Розглянемо ситуацію, коли Ви купили камеру, приїхали на об'єкт, встановили, заходите на IP-адресу 192.0.0.64, а вона не відповідає. Або інша ситуація: Ви підключаєте камеру до PoE-реєстратора, а вона автоматично не підключається, хоча інша камера на цей реєстратор підключилася.
Ви робите висновок, що камера несправна і надсилаєте її нам з рекламацією.
А здебільшого камера справна, просто неправильно «приготовлена».
Камери зі старими прошивками (до прошивки 5.3.0) були з дефолтною IP-адресою 192.0.0.64 та паролем 12345.
Деякі серії камер за замовчуванням отримують IP-адресу автоматично по DHCP, але дефолтний пароль все ще 12345. А камери з прошивкою 5.3.0 і вище йдуть взагалі без пароля (не активні), але пізніше.
Як потрібно діяти в таких випадках?
Насамперед необхідно дізнатися IP-адресу камери та версію її прошивки.
Перший спосіб, це уважно розглядаємо стікер (етикетку) на коробці від камери, там вказано і версію прошивки та дефолтну IP-адресу камери (див. фото вище).
Другий, і кращий, спосіб отримання цієї інформації – це використання спеціальної утиліти SADP. Ця утиліта показує всі пристрої HIKVISION у локальній мережі. Якщо Ви встановили більше 10 камер HIKVISION і плануєте й надалі це робити, то ця утиліта просто потрібна Вам.
Отже, SADP покаже Вам актуальну IP-адресу камери, версію прошивки та багато іншого.
На фото вище представлені дві камери з різними прошивками, 5.3.0 та 5.2.0.
Перше що бачимо це те, що у камер різні дефолтні IP-адреси, у камер з прошивкою 5.3.0 - 192.168.1.64, а у камери з прошивкою 5.2.0 - 192.0.0.64.
Друге, на що потрібно звернути увагу, це стовпчик “Security”. Тут бачимо, що камера із прошивкою 5.3.0 – “Inactive” (не активна), а камера із прошивкою 5.2.0 – “Active” (активна).
З камерою з прошивкою 5.2.0 все зрозуміло - знаємо адресу, підключаємося і працюємо.
А ось із камерами з прошивкою 5.3.0 необхідно зробити кілька нескладних дій.
Є два способи це зробити.
Перший спосіб.
Змінюємо мережеві налаштування комп'ютера, щоб він і камера знаходилися в одній підмережі. Відкриваєте браузер і введіть IP-адресу камери в адресному рядку. У Вас вискочить віконце для встановлення пароля
Вам необхідно створити пароль, який може складатися з великих та маленьких букв англійського алфавіту, цифр та спеціальних символів. Пароль повинен мати від 8 до 16 символів і складатися як мінімум із двох типів символів, перерахованих вище.
Після введення пароля Ви потрапляєте на камеру. Тут бажано (але не обов'язково) зробити ще одне налаштування. Заходимо в конфігурацію камери "Configuration - AdvancedConfiguration - Security - SecurityService" і знімаємо галочку "EnableIllegalLoginLock".
Після цього камера стає активною.
Другий спосіб.
Запускаємо SADP та вибираємо нашу камеру
Справа бачимо блок "DeviceActivation", туди вводимо придуманий пароль і натискаємо кнопку "OK". Якщо все добре, побачимо віконце, що пристрій активовано і в стовпчику "Security" стане значення "Active".
Після цього відразу можна змінити адресу камери.
Після цих дій камера працює як завжди.
P.S. Камери з прошивкою 5.3.0 підключаються до PoE-реєстраторів тільки після цих маніпуляцій і в ручному режимі.