Реєстратор Hikvision, як це – набір порад та міні інструкцій
Реєстратор Hikvision, як це
– набір порад та міні інструкцій
Пристрої Hikvision мають уніфіковане меню налаштувань, так що, керуючись даною інструкцією, можна налаштовувати будь-які моделі реєстраторів.
Як увійти в меню налаштувань реєстратора
Як прочитати неповний напис в меню реєстратора
Як налаштувати запис по руху в потрібні години
Як змінити роздільну здатність запису
Як записати архів на знімний USB носій
Як подивитись системний журнал подій
Як налаштувати камери відеоспостереження
Як скинути реєстратор до заводських налаштувань
Як підключитися до реєстратора по мережі
Графічний інтерфейс користувача повністю русифікований та містить класичний набір налаштувань, що встиг стати негласним стандартом для всіх цифрових реєстраторів.
Як увійти в меню налаштувань реєстратора
Вхід у меню здійснюється клацанням правої кнопки миші у будь-якій частині екрана.
За допомогою Головного меню користувач може переглядати архів, управляти записом архіву, створювати резервні копії, налаштовувати розклади, активувати детекцію руху в кадрі, обмежувати доступ до функцій реєстратора тощо. Нижче розглянемо докладніше опції, що найчастіше застосовуються.
Як прочитати неповний напис у меню реєстратора
Особливість графічного інтерфейсу полягає в тому, що не всі написи та назви розділів меню поміщаються у відведені для них поля. Але якщо навести мишкою на такий напис, і почекати секунду, з'явиться підказка з повним текстом.
Важливо! Після зміни налаштувань відеореєстратора, у будь-якому розділі меню обов'язково натискати кнопку «Застосувати». Інакше зміни не зберігатимуться. Для того, щоб вийти з розділу без зміни налаштувань, достатньо натиснути «Назад», або клацнути в будь-якому місці екрану правою кнопкою миші.
Як відключити звукову тривогу?
При запуску відеореєстратора, він починає видавати гучний, ріжучий слух, писк. Так реєстратор реагує на деякі події та несправності. Найпоширеніший випадок - немає вільного місця на жорсткому диску при відключеному циклічному записі. При першому запуску таке попередження звучатиме у будь-якому випадку, оскільки жорсткий диск не форматовано. Те саме станеться, якщо в реєстраторі зовсім немає диска. Відключається ця тривога таким чином: потрібно зайти в розділ налаштувань Головне меню > Конфігурація системи > Попередження, у полі Тип попередження вибрати зі списку «помилка HDD», що випадає, після цього прибрати галочку в поле Звукова тривога.
Як налаштувати запис по руху в потрібні години
При роботі на заводських налаштуваннях запис архіву проводиться постійно. З метою збільшення глибини архіву, що зберігається, а також полегшення пошуку подій в архіві, раціонально перейти на запис по датчику руху. Для цього заходимо до розділу Головне меню > Конфігурація запису > Розклад.
У центрі екрана можна побачити графік розкладу режимів запису на тиждень, де тиждень поділено на дні, а дні, у свою чергу, на годинник. За промовчанням графік весь синій, що означає постійний запис. Вибравши запис з руху (зелений), відзначаємо годинник, під час якого буде вестись запис з руху. Затиснувши ліву кнопку миші на графіку, можна розтягуючи рамку відразу відзначити потрібний діапазон або весь графік. Не варто забувати робити всі маніпуляції з розкладом для кожної камери!
Як змінити роздільну здатність запису?
Запис відеозображення відбувається у роздільній здатності FullHD, тобто 1920 на 1080 пікселів, з частотою 12 кадрів на секунду, чого цілком достатньо для охоронного відеоспостереження. Відеокамери BLC-O2MP20DIR-H4 можуть робити зйомку з більшою частотою кадрів, але для цього доведеться перейти на нижчу роздільну здатність, наприклад HD, тобто 1280 на 720 пікселів, проте в такому режимі глибина архіву зменшиться. У розділі Головне меню > Конфігурація запису > Параметри потрібно вибрати зі списку номер настроюваної камери в полі Камера, а потім у полі Роздільна здатність вибрати зі списку зручну роздільну здатність.
Як подивитися архів
Щоб переглянути архів, перейдіть до Головного меню > Відтворення. Відкриється екран відтворення архіву, повернутися з якого можна натиснувши правою кнопкою миші в будь-якій частині екрана. Щоб почати перегляд потрібної події слід вибрати камери, що переглядаються в правій верхній частині екрана (за замовчуванням вибрано все), вибрати дату події в правій нижній частині екрана (за замовчуванням обрано поточну дату), вибрати час на шкалі в нижній частині екрана (за замовчуванням вибрано саме ранні на вказану дату).
Шкала часу розділена на 24 години, і на ній незручно знаходити конкретні події, особливо якщо різниця між ними відраховується за хвилини. Для деталізації шкали часу потрібно натиснути кнопку «Zoom In», розташовану в нижній частині екрана, праворуч від шкали часу нижче календаря. Для подальшої деталізації – натиснути її ще раз. Скасувати деталізацію можна, розташованою там, кнопкою «Zoom Out».
Як записати архів на знімний USB носій
Почати запис певної частини архіву на знімний носій USB можна в розділі Головне меню > Резерв. Копія > Розклад запису. Тут потрібно вибрати канали (камери), що цікавлять, і визначити проміжок часу, а потім натиснути «Пошук».
На екрані Результати пошуку будуть відображені всі події, що потрапили під зазначені критерії. Відзначаємо галочками події, що цікавлять, і натискаємо «Експортувати».
У вікні резервного копіювання проводиться безпосередній запис на носій. Фізично носій вставляється USB роз'єм на задній панелі відеореєстратора. Якщо реєстратор зміг визначити носій, його назва з'явиться у полі Ім'я пристрою. Для початку запису необхідно натиснути кнопку Резерв. Копія. У разі виникнення проблем із носієм, рекомендується попередньо перенести з нього важливі дані та відформатувати за допомогою кнопки Формат.
Як подивитись системний журнао подій
Кожна подія, кожна дія, вчинена користувачем, фіксуються в системному журналі. У розділі Головне меню > Обслуговування системи > Інформація журналу здійснюється пошук подій за типом та часом.
Усі події, які відповідають критеріям пошуку, відображаються у вигляді списку.
Натиснувши на потрібну подію, можна переглянути детальну інформацію.
Як налаштувати камери відеоспостереження
У розділі Головне меню > Керування камерами > OSD здійснюються налаштування накладеного на зображення тексту, такого як номер каналу, час і дата, а також повідомлень про ведення запису і наявність руху в кадрі. Параметри яскравості, контрасту та інше можна знайти в розділі Головне меню > Керування камерами > Зображення.
Керування налаштуваннями детектора руху в кадрі здійснюється в розділі Головне меню > Керування камерами > Рух. Тут можна налаштувати чутливість детектора та призначити сліпі зони кожної окремої камери.
Розділ Головне меню > Керування камерами > Маска дозволяє приховати частину зображення чорними рамками.
Як керувати записом вручну
У будь-який момент користувач може увімкнути запис відео, незалежно від налаштувань розкладу запису. Розділ Головне меню > Вручну дозволяє зрозуміти: який з каналів здійснює запис увімкненого в ручну, а який — за розкладом, а також вмикати та вимикати ці режими.
Як створювати облікові записи
У базових налаштуваннях реєстратор має лише один обліковий запис — Адміністратор, який має право вносити будь-які зміни до налаштувань. За необхідності можна створювати нові облікові записи з повними чи обмеженими правами. Для цього потрібно у розділі Головне меню > Конфігурація системи > Користувач натиснути кнопку «Додати». У вікні необхідно вказати ім'я користувача, пароль, права його доступу.
У випадку, коли для налаштування відеореєстратора користувач скористався обліковим записом адміністратора, а після цього виникла потреба заблокувати меню налаштувань, слід увійти до розділу Головне меню > Вимкнути та натиснути кнопку «Блокувати». Також після виходу з Головного меню в режим перегляду зображення меню автоматично блокується через деякий час.
Як скинути реєстратор на заводські налаштування
Щоб скинути налаштування реєстратора до заводських, скористайтеся розділом
Головне меню > Обслуговування системи > За замовчуванням.
КЯк підключитися до реєстратора по мережі
Для роботи в локальній комп'ютерній мережі необхідно забезпечити кабельне з'єднання реєстратора з маршрутизатором і внести в Головне меню > Конфігурація системи > Мережа потрібні мережеві налаштування. Більшість маршрутизаторів мають функцію автоматичної роздачі мережевих налаштувань (DHCP), ввімкнену за замовчуванням, в цьому випадку достатньо активувати DHCP в реєстраторі, поставивши відповідну галочку. Якщо після цього галочку прибрати — отримані налаштування залишаться.
Щоб переконатися, що реєстратор підключений до мережі, можна відкрити на персональному комп'ютері або мобільному пристрої браузер і ввести в адресний рядок його адресу IP. Важливо, щоб комп'ютер або мобільний пристрій було підключено до локальної мережі. Якщо все введено правильно, у браузері відкриється вітальна сторінка відеореєстратора із запитом ввести логін та пароль. Ввівши логін та пароль, користувач отримує повний доступ до реєстратора, включаючи меню налаштувань, проте для перегляду відео через браузер на даному етапі необхідно налаштувати ActiveX. Так як ця надбудова погіршує рівень захисту ПК, а на мобільні пристрої зовсім не встановлюється, ми рекомендуємо користуватися переглядом відео через хмару.